Медия без
политическа реклама

Испания се класира за Евро 2020 с гол в края

17 Окт. 2019
Близо 30 000 румънски деца присъстваха на домакинския мач на националния отбор срещу Норвегия (1:1) в Букурещ. Румънците използваха правото на подкрепа от тях, след като имаха наказание от УЕФА заради прояви на феновете си. Това бе и рекорд за брой деца по трибуните - 29 854.
ЕПА/БГНЕС

Испания си осигури място на европейското първенство през 2020 г. след 1:1 с Швеция в мач от група F. Трикратният европейски шампион стигна до равенството с гол на Родриго Морено в 92-рата минута. Преди това Маркус Берг изведе Швеция напред. Вратарят на Испания Давид де Хеа няколко пъти се намеси решително, а през второто полувреме получи мускулна травма и бе сменен, като е под въпрос за мача на "Манчестър Юнайтед" срещу "Ливърпул" в неделя.

"Класирането е задължително за отбор като Испания, но постигането му все пак е ценно. Това освобождава напрежението и ни дава време да работим", заяви Морено.

Испания стана петият класирал се отбор след Белгия, Италия, Русия, Полша и Украйна. В група J Италия победи с 5:0 Лихтенщайн и постигна 9-ия си пореден успех, с което изравни рекорда на тима на Виторио Поцо от 1938-1939. "Хубаво е, че изравних този рекорд на Поцо, но предпочитам да изравня спечелените от него две световни титли", каза треньорът на "скуадра адзура" Роберто Манчини. В същата група Финландия победи с 3:0 Армения и се доближи до историческо първо участие на европейско първенство.