Медия без
политическа реклама

Волейболните национали допуснаха обрат срещу аутсайдер във VNL

22 Юни 2023
 Отборите на България и Канада слушат химните преди началото на мача в зала "Ко`мет Арена" в Орлеан.
FIVB

Нова разочароваща загуба допусна българският национален отбор във волейболната Лига на нациите (VNL). Във втория си мач от втората състезателна седмица в Орлеан (Франция) селекцията на Пламен Константинов допусна обрат с 1:3 (22, -23, -22, -20) срещу един от аутсайдерите в глобалния турнир - Канада.

"Лъвовете" демонстрираха характер само в първия гейм, в който успяха да стигнат до успеха, след като изоставаха с 15:18 т. Във всяка от следващите три части обаче "кленовите листа" бързо отваряха разлика в резултата и съумяваха да я задържат до края.

"Бяха много трудни два гейма. През цялото време двата отбора стояха близо в резултата, което е хубаво за неутралните зрители. Разликата дойде от това, че успяхме да докоснем няколко топки на блокада, но след това не можахме да организираме контраатаката. Направихме и няколко грешки, не взехме правилни решения. Ако решим тези проблеми, мисля, че ще играем по-добре и ще спечелим. Освен това трябва да отбележа, че "умната" система в залата не е особено умна", анализира Константинов в традиционното ТВ интервю между втория и третия гейм.

Треньорът пусна титулярен състав с разпределител и капитан Георги Сеганов, диагонал Димитър Димитров, посрещачи Александър Николов и Мартин Атанасов, центрове Алекс Грозданов и Светослав Гоцев и либеро Теодор Салпаров. Като резерви в отделни моменти на полето се появиха Илия Петков, Аспарух Аспарухов и Николай Колев.

Най-резултатен в състава ни беше Николов с 15 т. (2 аса, 1 блок). Другият краен нападател Атанасов завърши с 13 т. (1 ас), а Грозданов добави 12 т. (5 блока).

Топреализатор в двубоя в зала "Ко`мет Арена" стана Стивън Маар с 16 т. (1 ас, 1 блок) за канадския успех. С по 15 т. допринесоха Дани Демяненко (3 аса, 2 блока) и Артър Шварц (2 аса, 1 блок), а капитанът Никълъс Хоуг заби 10 т. (1 ас, 1 блок).

За Канада победата беше втора от седем изиграни мача в тазгодишното издание на VNL и с 5 т. (2-5) тимът изпревари България в класирането - нашият отбор също има 5 т. (1-5), но само един успех, отстъпвайки на 12-о място сред 16-те участващи страни.

Следващият съперник на "трикольорите" ще бъде Аржентина (4-2, 12 т.). Двубоят е утре от 17:30 ч. българско време.

🔴 Volleyball Nations League LIVE on Volleyball TV: https://go.volleyball.world/TV?ytv=dWatch the Men's highlights between Canada and Bulgaria from (matchday...