политическа реклама

Лигата на нациите започна с обидна загуба за България

Волейболистите ни бяха победени от аутсайдера Китай в мача на откриването

06 Юни 2023
Диагоналът Димитър Димитров се държи за главата след поредната загубена точка в мача срещу китайския отбор в Нагоя.
FIVB

Българският национален отбор по волейбол допусна срамно поражение в първия си мач от тазгодишното участие в глобалния турнир Лига на нациите (VNL). Селекцията на Пламен Константинов отстъпи с 2:3 (-20, 21, -21, 20, -9) пред аутсайдера Китай на старта в група 2 в Нагоя (Япония). Именно с тази среща беше открита световната надпревара във VNL при мъжете през 2023 г.

При официално си завръщане начело на А тима след 5-годишна пауза Константинов заложи на титулярен състав с разпределител Георги Братоев, диагонал Димитър Димитров, посрещачи Александър Николов и Мартин Атанасов, центрове Николай Колев и Алекс Грозданов и либеро Мартин Божилов. В хода на двубоя от пейката влязоха другият плеймейкър и капитан Георги Сеганов, Аспарух Аспарухов, Светослав Гоцев, Николай Пенчев и вторият либеро Симеон Добрев.

Волейболистите ни започнаха много сковано срещата и в първия гейм рядко успяваха дори да се доближат в резултата. Проблясъци в играта на нашия тим имаше във втората и четвъртата част, а в третата беше пропилян аванс от 16:13 и 19:17 т., който можеше да отведе развоя и в друга посока. В тайбрека китайците се откъснаха бързо и реализираха още първия си мачбол.

Над всички в зала "Нипон Гайши" беше посрещачът на Китай Джан Дзинин, който заби 29 т. (2 аса, 6 блока) в полето на България. Другият краен нападател Ю Юантай добави 15 т. (2 аса, 2 блока), а диагоналът и капитан Дзян Чуан допринесе с 10 т. за успеха.

В българския състав най-резултатен беше Николов с 22 т. (1 ас, 2 блока), а с двуцифрен актив завършиха още Димитров с 15 т. (1 ас, 2 блока) и Атанасов с 13 т. (2 аса, 1 блок).

Следващият съперник на отбора ни ще бъде тимът на Словения в четвъртък (8 юни). До края на първата състезателна седмица във VNL "трикольорите" ще се изправят още срещу Полша (9 юни) и домакина Япония (10 юни).

🔴 Volleyball Nations League LIVE on Volleyball TV: https://go.volleyball.world/TV?ytv=dWatch the Men's highlights between Bulgaria and China from Week 1 of...